oferta / jak pracujemy

Projekt składa się z kilku części, innymi słowy faz projektowych:

Faza 0 . Rozmowa

Rozmowa to podstawa. Przed rozpoczęciem projektu spotykamy się (na żywo lub online) w celu omówienia Państwa potrzeb i oczekiwań wobec projektu. Pokazujemy dużo inspiracji o różnorodnej stylistyce w celu ustalenia tego, co najbardziej Państwu się podoba. Ustalimy, jaką funkcję ma pełnić wnętrze, zajmiemy się designem oraz budżetem jaki chcą Państwo poświęcić na projekt. Zachęcamy, aby poznać się osobiście. Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o pozytywnych efektach współpracy jest dobra komunikacja i porozumienie między architektem, a inwestorem.

Faza I . Koncepcja funkcjonalno-przestrzenna

W początkowej fazie projektu opracowywane jest ogólne założenie przestrzenne projektowanego obiektu/wnętrza. Rozrysowywane są na przykład poszczególne pomieszczenia oraz układ mebli – jeśli projekt dotyczy wnętrza. Przemyśliwane są podstawowe założenia funkcjonalne, kolorystyka oraz ogólne założenia stylistyczne. Chcemy określić klimat miejsca, charakter, znaki szczególne. Szukamy punktów zaczepienia: inspiracji, materiałów, kolorów oraz faktur. Efekty pracy, na tym etapie, prezentowane są w postaci ogólnych rzutów, przekrojów i widoków, uproszczonego modelu 3d, szkiców oraz zestawień stylistycznych wraz z inspiracjami (tzw. moodboardów).

Faza II . Projekt wykonawczy

Mamy już określone co projektujemy, teraz musimy określić jak ma to być wykonane. Pracujemy nad bardziej dokładnymi wizualizacjami, a chwilę później powstają szczegółowe rysunki zawierające opisy, wymiary i dodatkowe schematy. Powstają dokładne rzuty, przekroje, widoki, detale oraz zestawienia materiałów i elementów. Jeśli przedsięwzięcie przewiduje projekt mebli indywidualnych, które miałyby zawierać się we wnętrzu, ich szczegółowy koncept wyłania się właśnie w tym momencie.

Faza III . Nadzór autorski

Odpowiadając na potrzeby naszych najbardziej zapracowanych klientów, oferujemy usługę nadzoru czy organizacji inwestycji. Zaczynamy od przygotowania kosztorysu realizacji złożonego z wycen elementów wyposażenia oraz wycen prac ekip. Ustalamy z wykonawcami harmonogram przebiegu prac na budowie. W trakcie trwania prac wykończeniowych pilnujemy ich jakości, terminowości i zgodności z projektem. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcami oraz inwestorem. Nadzór jest szczególnie ważne w przypadku skomplikowanych projektów, lub gdy inwestorowi zależy na tym, aby projekt został wykonany ze szczególną pieczołowitością, w całości zgodnie z wytycznymi projektanta.